REMUS

Technologia mistrzów

Chciałbyś pod maskę swego auta przygnać jeszcze trochę koni? Mamy propozycję: do współpracy zaangażuj wilka rodem z Austrii.
REMUS należy niewątpliwie do ścisłego grona światowych liderów w dziedzinie budowy układów wydechowych i innych rozwiązań podnoszących moc pojazdów.
Nasze produkty to efekty ciężkiej, wielomiesięcznej pracy wielu specjalistów ze sztabem inżynierów włącznie. Finalny owoc tych działań jest efektem profesjonalnych projektów, tygodni poświęceń wielu ludzi oraz setek pomiarów i testów.

Remus przez ponad dwadzieścia lat działalności stworzył trudną do zliczenia ilość rozwiązań zarówno do samochodów, jak i dla motocykli. Produkty spod znaku wilka trafiły w tym czasie nie tylko do tysięcy pojazdów jeżdżących po drogach, ale i do wielu typowo wyczynowych maszyn. Rozwiązania Remusa od lat znaleźć można m.in. w rajdach samochodowych, rajdach enduro i cross-country, off-roadzie i na torach wyścigowych.

Choć nasza marka spod znaku wilka niewątpliwie najbardziej zasłynęła z modyfikacji układów wydechowych, to jednak trzeba tu nadmienić, że tworzymy też inne rzeczy, poprawiające parametry samochodów i motocykli. Jedną z nich jest obecnie Remus Powerizer. Jest to niezwykle prosty w montażu sterownik wtrysku paliwa. Dzięki temu urządzeniu w pojazdach podnoszona jest moc silnika, wzrasta maksymalny moment obrotowy i przeważnie spada zużycie paliwa.

Tworzymy też rozwiązania techniczne mające za zadanie w bezpośredni sposób ograniczać emisję spalin. Filtry, nowoczesne katalizatory dostępne są dla różnych typów pojazdów, zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciągników rolniczych, a także ciężarówek.
Polskim partnerem marki Remus jest firma MK-Speed z Inowrocławia.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

25 lat

Ćwierć wieku doświadczenia, dziesiątki mistrzów.

Niemal ćwierć wieku temu austriacka rodzina Angeliki i Otto Kresch’ów stworzyła firmę, która z czasem przerodziła się w tuningowe imperium, przedsiębiorstwo, które w zakresie modyfikacji pojazdów, a zwłaszcza układów wydechowych zyskało uznanie na całym świecie. Ponad dwadzieścia lat zaangażowania w projektowanie i produkcję tychże układów oraz innych rozwiązań poprawiających możliwości seryjnych maszyn spowodowało, że związali się z nami najwięksi i najszybsi.

Z naszych rozwiązań korzystają niektóre zawodowe teamy przy budowie czysto torowych bolidów (np. w Formule BMW). Austriackie wydechy trafiły też do aut ścigających się w legendarnych wyścigach takich jak LeMans czy Monte Carlo i prestiżowej serii DTM. W gronie kierowców swego czasu związanych z Remusem byli m.in. doskonale znani z Formuły 1 Damon Hill (mistrz świata F1 z sezonu 1996) i Jacques Villeneuve, a także Karl Wendlinger (mistrz świata FIA GT), Armin Schwarz (WRC), Jurgen Fuchs (superbike), Rene Esterbauer (supermoto) czy Luca Cadalora (Moto GP).

Nasz potencjał dostrzegły również koncerny motoryzacyjne. W zakresie wydechów z rozwiązań Remusa od lat korzystają tak znani producenci samochodów jak np. Mazda, Mitsubishi czy Seat. Z naszym przedsiębiorstwem współpracują tak znaczący tunerzy jak Brabus, Lorinser, Kleemann, MK-Motorsport, ABT, AC Schnitzer, Irmscher, Oettinger, Projektzwo, Rinspeed i Wolf. W związku z tym produkty Remusa trafiają do najbardziej zaawansowanych tuningowo modyfikacji aut takich marek jak: Mercedes-Benz, BMW, Audi, Opel, Porsche, Ford i Volkswagen.

Austriackie wydechy trafiły też do aut ścigających się w legendarnych rajdach i wyścigach takich jak choćby LeMans czy Monte Carlo, a także prestiżowej serii DTM.