Opłakujemy Angelikę Kresch, prawdziwą i inspirującą wizjonerkę

Home  /  Remus Polska  /  Opłakujemy Angelikę Kresch, prawdziwą i inspirującą wizjonerkę

Angelika Kresch, dyrektor zarządzający REMUS-SEBRING Holding AG, przewodnicząca Izby Gospodarczej w Styrii oraz członek zarządu Federacji Przemysłu, zmarła 18 maja 2018 roku po długiej walce z chorobą.

W lutym 2015 r. u Angeliki Kresch zdiagnozowano raka trzustki i otrzymała wtedy prognozy na kolejne 3-6 miesięcy. Bez dalszych ceregieli zaakceptowała to wyzwanie i rozpoczęła walkę z chorobą. Wykorzystując energię, którą pokazała już wcześniej przy budowie dzisiejszego lidera na światowym rynku układów wydechowych i którą wykorzystała, by zdobyć wiele najważniejszych wyróżnień na licznych międzynarodowych konferencjach dotyczących gospodarki biznesowej.

Niezależnie od tego, czy występowała jako pilot w samochodzie rajdowym, gdzie wygrała mistrzostwo Austrii wraz z Krisiem Rosenbergerem, czy ścigała się na torze w lodowym kanale lub nawet skakała ze spadochronem – Angelika Kresch reprezentowała władzę i wytrwałość. Nikt w ramach lokalnej austriackiej gospodarki nie byłby w stanie zbliżyć się do Angeliki Kresch.

Urodzona w Zachodniej Styrii w Austrii w 1959 r. Angelika Kresch rozpoczęła karierę zawodową zaraz po uzyskaniu dyplomu, jako przedstawiciel handlowy w firmie SEBRING w Koeflach. Po dwóch latach awansowała na stanowisko kierownika biura. W 1983 r. ponownie awansowała, tym razem na stanowisko menedżera ds. marketingu i sprzedaży, co otworzyło drogę do międzynarodowej ekspansji firmy Sebring.

W 1990 roku wraz z mężem, Otto Kreschem, zrobiła krok dalej w wyniku czego powstała firma REMUS Innovation Company. W następnych latach REMUS szybko i nieustannie się powiększał. W ciągu czterech lat od założenia dzięki nieustającym i innowacyjnym pomysłom założycieli Angeliki i Otto Krescha, wilk REMUS podbił światowy rynek. W 1997 r. małżeństwo kupiło firmę swoich byłych pracodawców – SEBRING. W tej chwili REMUS jest już reprezentowany w ponad 60 krajach na całym świecie. Po przejęciu SEBRING otwarto bowiem nowy segment biznesowy – dostarczanie najwyższej jakości oryginalnych układów wydechowych dla producentów takich jak Porsche, Ducati, McLaren i Mercedes AMG.

Liczne ekspansje obu firm stały się katalizatorem dalszych sukcesów. W 2011 roku została przejęta firma XeNTiS specjalizująca się w włóknie węglowym, rok później utworzono zakład produkcyjny w Bośni, a w 2013 roku spółka zależna REMUS powstała w USA. Obecnie grupa REMUS-SEBRING zatrudnia ponad 700 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych.

Prywatnie Angelika Kresch kochała szybkie samochody, a w życiu zawodowym była siłą napędową styryjskiej sceny biznesowej. Była pełna energii, nieustannie ścigała się w swoim Maserati. Koncentrowała się zawsze na znaczeniu lokalnego przemysłu i zainspirowała wiele innych kobiet do podjęcia technicznych prac, które zaowocowały licznymi inicjatywami regionalnymi i krajowymi.

Liczne nagrody to dowód jej wybitnych wysiłków i niestrudzonej pracy. W 2001 r. Angelika Kresch została wybrana „Biznesową kobietą roku”, a w 2004 r. otrzymała nagrodę „Grand Josef Krainer Prize” w Styrii. W styczniu 2018 r. Angelika Kresch, federalna członkini zarządu Federacji Przemysłu Austriackiego i przewodnicząca pionu przemysłowego Styryjskiej Izby Gospodarczej oraz jej mąż, zostali wyróżnieni nagrodą „Grand Decoration of golden Honor” za całokształt ich życia oraz pracy.

Jako żona, matka, babcia, wybitny przedsiębiorca i wizjonerka, Angelika Kresch nie tylko próbowała wszystkiego, ale również oddawała temu wszystko.

15238970_web

Category:
  Remus Polska
this post was shared 0 times
 000